Ha véletlen erre tévednél:
Október 29. 16 óráig lehet szavazni 'A Nagy Könyv' elődöntőjében 'A Gyűrűk Ura' könyvre az 1984 ellenében!
Szavazz rá, hogy egy igazi fanasy könyv is bekerüljön a középdöntőbe!
Angliában és Németországban 'A Gyűrűk Ura' nyerte a hasonló országos versenyt.
Szavazz a www.anagykonyv.hu weboldalon! Itt regisztráció után 1-szer szavazhatsz.
Ha többször is szavazni akarsz, akkor hívd a 06-81-601-301-es számot, itt a '02'-es kód lenyomásával szavazol (ÁFÁval 150 Ft-ba kerül), vagy ugyanide küldj SMS-t, az SMS szövege szintén '02' legyen. Ez is 150 pénz. |
Úgy látszik naív voltam, amikor azzal a szándékkal indítottam a fórumot, hogy talán tudunk egy jót dumcsizni Tolkienről, más fantasy művekről. Tulajdonképpen kíváncsi lettem volna rá, hogy nekünk fantasy rajongóknak, hogyan állna össze a Fantasy NAGY KÖNYV. Ha gondolod, írd meg a te jelöltjeidet és ha sokan megírjátok, ígérem, összesítem az eredményeket is.
Üdv |
Egyrészt tiszteletem Toliennek, amiért megaélkotott egy világot, a különböző földi kultúrák alapjára.
Másrészt tiszteletem Réz Ádámnak és Gönc Árpádnak, akik ugyanilyen jól visszaadták.
Higyjétek el, a lefordítani legalább annyira jelentős mű volt, mint megírni.
Örültem, hogy a 12ben látom |
Igazság szerint csak az az egy szerencsétlen ürge (a nevét nem tudom, de nem is baj) húzta le valami oltári nagy baromsággal, hogy a versek miatt nála nem volt folyamatos a történet...
Én úgy gondolom, hogy a fantasy irodalom tényleg megérdemelte ezt az elismerést. Sajna úgy érzem, hogy még mindig sok helyen, mint egy satnya ága az irodalomnak, úgy tekintenek rá, holott igen nagyszerű művek születtek itt is. Ennek ellenére inkább csak a specializált boltokban lehetett sokáig kapni ilyen típusú könyveket, talán most már van valamicske előrelépés. Amúgy Asimovot hiányoltam még a 100-as listából is. Ahogy Ő megírta a Robot, Birodalom, Alapítvány történeteit, az néhol Agatha Christie csavaros észjárására emlékeztetett, csak a jövőbe vetítve. Fantasztikus volt az ürge, és mindezt úgy, hogy amikor a 20. század közepén elkezdte írni a történeteit (1940-ben jelent meg a Robbie, mint az első ilyen novellája) még híre hamva sem volt a digitális forradalomnak. |
Szerintem nagyon jó dolog, hogy bekerült a legjobb tizenkettőbe, de nekem nagyon nem tetszett, hogy míg a többit istenítették meg áradoztak róluk, addig a Gyűrűk Urát lehúzták, és az egyik még fikázta is. Esküszöm, úgy csinálnak, mintha a GyU nem egy másik világ lenne, kidolgozott történelemmel és egy csodás trilógiával, a Babóról meg a Szilmarilokról nem is beszélve!
Bár lehet, hogy a fordítás sokat dobott a művön, de hát volt alapja... és már azért is fejet hajtok az író előtt, hogy ki tudott találni egy ilyen csodás univerzumot(még akkor is, ha sok mindent átvett a történelemből).
Úgyhogy felháborodtam a dolgon.
De legalább a szavazók tudják, hogy milyen is a GyU... legalábbis remélem. |
Üdv mindenkinek!
Azt hittem már van hasonló topic, de mivel nincs, úgy gondoltam érdemes azon elmélkedni egyet, hogy Tolkien-t szeretik a magyar olvasók (még ha a film is sokat nyomhatott a latban), hiszen A Nagy Könyv szavazáson bekerült a legjobb 12-be.
Úgy gondolom, hogy ez nagyon jó dolog a fantasy irodalom számára!
Véleményetek szerinte helye van ott? Valami másik fantazynak jobb helye lenne, vagy durva, hogy 8 ifjúsági regény került be?
Szóval hajrá mindekni! Olvassunk egy kicsit. | Termékeink | Írók és rajongók | Szavazások | Egyéb
A társalgás szabályai | A legaktívabb fórumok és fórumozók | Moderátori tevékenységek
|